Logo sklepu internetowego

Potrzebujesz pomocy specjalisty? +48 516 158 094

Strona Główna Aktualności Żaluzje drewniane 25 i 50 mm - które wybrać?
Dodano: 4 miesiące temu

Żaluzje drewniane 25 i 50 mm - które wybrać?

Żaluzje drewniane 25 mm i 50 mm - które wybrać?

Któż z nas nie chciałby odpoczywać po pracy w pokoju podobnym do tego z filmu Śniadanie u Tiffaniego? Mmm…czujecie to, prawda? Właśnie dlatego żaluzje drewniane są tak wyjątkowe. Dodają kunsztu i elegancji każdemu pomieszczeniu oraz sprawiają, że jest bardziej przytulne.

Nie ma co rozpisywać się o funkcjonalności żaluzji drewnianych. Wszyscy wiemy, po co zakładamy w naszych mieszkaniach i biurach żaluzje. Jednak odpowiednio dobrane osłony okienne będą nie tylko chronić przed spojrzeniami osób z zewnątrz lub przed zbyt dużą ilością światła słonecznego. Żaluzje z drewna to klasyka w połączeniu z naturalnym surowcem - idealny produkt dla zwolenników powrotu do natury.

Szczególnie dobrze żaluzje te prezentują się we wnętrzach, gdzie są też inne drewniane elementy wyposażenia. Naszym zdaniem żaluzje z drewna i bambusa są też najlepszym wyborem do domów urządzonych w stylu eko. Wybierane są jednak zarówno do pomieszczeń urządzonych w stylu rustykalnym, skandynawskim, jak i do najnowocześniejszych biurowców.

Bogata kolekcja kolorów sprawia, że możesz dopasować żaluzje tak, by stanowiły dopełnienie i nie rzucały się zbytnio w oczy lub były ekstrawaganckim dodatkiem, czymś w rodzaju kontrapunktu (w kolorze kontrastującym z otoczeniem).

Rozmiar żaluzji drewnianych a montaż i funkcjonalność
Na odwieczne pytanie, czy rozmiar ma znaczenie, w tym przypadku jest tylko jedna odpowiedź - ma, i to duże.

Żaluzje drewniane 25 mm są z pewnością bardziej uniwersalnym wyborem. Mogą być montowane na kilka sposobów, choć my najczęściej polecamy montaż na ramie okna. Cały system, łącznie z maskownicą rynny górnej, ma około 3 cm głębokości. Dlatego tylko przy maksymalnym otwarciu okna żaluzje mogą dotykać ściany. Dzięki zastosowaniu prowadzenia bocznego, czyli żyłek po bokach żaluzji, lamele utrzymują się przy ramie okna nawet po jego uchyleniu. Czego można chcieć więcej? Może jeszcze tylko, żeby… same się czyściły? Takiego systemu jeszcze nie ma, ale te żaluzje możesz wyczyścić również na mokro i bez konieczności demontażu.

Żaluzje drewniane 50 mm doskonale nadają się do dużych i przestronnych pomieszczeń. Są to nowoczesne osłony okienne, wybierane często do biur i sal konferencyjnych, ale też do dużych salonów. Wprowadzają do pomieszczenia urok i elegancję. Jeśli wystrój jest zaprojektowany tak, by robił jak największe wrażenie, żaluzje drewniane 50 mm jeszcze bardziej podkręcą ten efekt. Trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach.

Szerokość lameli w tym przypadku może wpływać na możliwość otwierania okna, dlatego montaż do ramy okiennej nie jest zalecany. Te żaluzje zajmują więcej miejsca po zwinięciu. Rozmiar lameli ma wpływ na wagę, zatem są one dużo cięższe, niż w wersji 25 mm. Mogą nieco zdominować mniejsze przestrzenie.
Drewniane żaluzje 50 mm najlepiej sprawdzą się, jeśli możemy zamontować je nad wnęką okienną lub do sufitu.
Najważniejsze są precyzyjne pomiary okna przed zakupem. Chodzi o to, by nad wnęką okienną była odpowiednia ilość miejsca, pozwalająca swobodnie otwierać okna i drzwi balkonowe po zwinięciu żaluzji. Aby oszacować ile miejsca zajmie żaluzja drewniana 50mm po zwinięciu należy skożystać ze wzoru:
H2=H1*9%+70mm
gdzie:

H1 - wysokość żaluzji rozłożonej

H2 - wysokość pakietu po złożeniu

Dla przykładu żaluzja o wysokości 220cm po złożeniu zajmie około 27cm.


Decydując się na żaluzje drewniane do swojego wnętrza warto zwrócić uwagę także na dodatkowe elementy wyposażenia. Można dobrać je kolorystycznie tak, by stanowiły jedność, lub też na zasadzie kontrastu. Dobrym pomysłem jest np. wybór drabinki sznurkowej lub taśmowej w kolorze innym niż lamele, ale pasującym do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Uzyskamy w ten sposób ciekawy akcent i wrażenie idealnego dopasowania szczegółów w pomieszczeniu.

Jeśli potrzebujesz jeszcze dodatkowych informacji, skontaktuj się z nami. Na temat osłon okiennych wiemy naprawdę sporo i chętnie dzielimy się naszą branżową wiedzą. Fachowo doradzimy najlepsze żaluzje do Twojego wnętrza i przedstawimy plusy i minusy każdego rozwiązania.

Na terenie Łodzi, Pabianic i okolicy wykonujemy dla naszych klientów bezpłatny pomiar okien i montaż żaluzji.